ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հայաստանում Սիրիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին
Հունվարի 27-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հայաստանում Սիրիայի Արաբական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մոհամմեդ Հաջ Իբրահիմին, ով մեր երկրում ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը:
Ալեն Սիմոնյանը շնորհակալություն է հայտնել դիվանագետին հայ-սիրիական  հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած ներդրման  համար եւ համոզմունք հայտնել, որ դեսպանի պաշտոնավարման տարիներին ձեւավորված փոխհարաբերությունները շարունակական են լինելու երկու երկրների համար:
Խորհրդարանի նախագահը վստահեցրել է, որ Ազգային ժողովը շարունակելու է բարեկամ Սիրիայի հետ արդյունավետ համագործակցությունը եւ՛ միջազգային ասպարեզում, եւ՛ երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում:
Սիրիայի Արաբական Հանրապետության  դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ խոսքերի համար՝ նշելով, որ մեծ ոգեւորությամբ  եւ սիրով է աշխատել Հայաստանում: Նա ընդգծել է, որ իր առաքելության իրականացումը զուգորդել է Հայաստանի պատմական ժառանգության ուսումնասիրմամբ եւ նոր բացահայտումներով: Դեսպանի նկարագրմամբ՝ ինչպես ժամանակին Կոլոմբոսն է հայտնաբերել Ամերիկան, այդպես էլ աշխարհը կարիք ունի բացահայտելու  Հայաստանն ու հայ ժողովրդի դարավոր իմաստությունը:
Ալեն Սիմոնյանը հաջողություններ է մաղթել դիվանագետին հետագա գործունեության ընթացքում, իսկ Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին հարատեւ խաղաղություն եւ բարօրություն է փոխանցել:

On January 27, the RA NA President Alen Simonyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Syrian Arab Republic to Armenia Mohammed Haj Ibrahim. He completes his diplomatic mission in our country.
Alen Simonyan thanked the diplomat for his contribution to the development of Armenian-Syrian relations. He has expressed confidence that the relations established during the years of the Ambassador’s tenure will be continuous for both countries.
The Speaker of Parliament has assured that the National Assembly will continue the effective cooperation with friendly Syria both in the international arena and in the development of bilateral relations.
The Ambassador of the Syrian Arab Republic thanked for warm words, noting that he worked in Armenia with great enthusiasm and love. He underlined that the implementation of his mission was combined with the study of the historical heritage of Armenia and new revelations. According to the Ambassador, just as Columbus discovered America, so the world needs to discover Armenia and the centuries-old wisdom of the Armenian people.
Alen Simonyan wished the diplomat success in his further activity, and conveyed lasting peace and prosperity to the friendly people of Syria.